Çayyolu Pilates İle Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Çayyolu pilates salonu

Çayyolu Pilates İle Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Yirminci yüzyılın başlarında zihnin, kaslar üzerindeki kullanımını destekleyen bir metot olarak, “pilates” geliştirilmiştir. Pilates, vücudunuza ve zihninize, huzur ve dinginlik sağlamaktadır. Bedeni dengede tutmaya yardımcı olan ve omurgayı da destekleyen önemli işlevi olan, bir egzersiz programıdır. Siz değerli müşterilerimize uygun programlar hazırlamak, profesyonel destek vermek, kendinizi daha mutlu hissettirmek için Çayyolu pilates her zaman hizmetinizdedir.

Spor Yaparak Sağlıklı Olabilirsiniz

Fiziksel ve zihinsel sağlık, birbirlerini besleyen ve birbirleriyle bağlantısı olan şeylerdir. Pilates, sizin kendi vücudunuzu dinlemenizi ve vücudun kendi ağırlığını kaldırarak, bedeninizi fark etmenizi sağlamaktadır. İnsanların çoğunluğunun şikayet ettiği fiziksel rahatsızlık, omurga ağrısı ve duruş bozukluğudur. Pilates ile daha dik duruşa sahip olur ve bu durum, otomatik olarak kendinizi daha iyi hissetmenize, kendinizi daha güzel hissetmenizeneden olur. Ayna karışındaki görüntünüz güzelleştikçe kendinize olan inanç ve güveniniz artar. Pilates, aynı zamanda doğru nefes alıp vermenizi sağlamaktadır. Böylece vücudunuzdaki nefesin tamamını doğru bir şekilde çıkarıp, kanı temizlemiş olursunuz.

Sağlıklı yaşam için pilates

Günlük Hayatta Spor Her Zaman Olmalı

Günlük hayatımızda zaman zaman vücudumuzun deformasyona uğramasına tanık oluyoruz. Eğildiğimizde, kitap okurken veya ders çalışırken kambur durduğumuzda ya da bir arkadaşlarımızla oynadığımız bir futbol maçında yanlış bir hareket yaptığımızda… Bu durumlarda yaşanan deformasyonlar birikerek yaşam kalitemizi düşürebilmektedir. Pilates, bu deformasyonları düzeltmenin sağlıklı yöntemlerinden birisidir. Kaslardaki kuvvet arttıkça, dayanıklılık da arttıracağı için sakatlıklarda azalacaktır. Kaslarda denge ve esnekliğin artması, duruşumuzun düzelmesine ve bu da daha dik görünmemize neden olmaktadır. Bunlara bakıldığı zaman görüyoruz ki pilates sadece kadınlara yönelik değildir. Böyle bir algı oluşmuş olsa da son zamanlarda erkeklerin de pilatese yöneldiğini görmekteyiz. Erkekler için programlanan egzersizler ile kas gücü arttırılıyor, bel ve karin bölgesindeki sıkılaşmaya yardımcı olunuyor. Bunlara bağlı olarak kişi günlük hayatındaki işlerini daha kolay ve pratik yaparken, aynı zamanda kendisini daha iyi hissetmekte ve kendine olan güveni artmaktadır.

Pilatesin En Büyük Katkısı Da Hamilelik Döneminde Görülmektedir

Normal doğum yapacak kadınların pilates tercih etmesi, doğum sırasında ve hamilelik sürecinde pek çok kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Vücudunuzun denge merkezi hamilelik sürecinde değişir ve omurga yapınız bozulur. Pilates ile bel, sırt ve kalça kaslarınız güçlenir, hamilelikte yaşanacak ağrıları da azalmış olur. Birtek hamilelik sürecinde değil, lohusalık sürecinizi de daha kolay atlatmanız pilates ile mümkündür. Pilates ile rahim kendisini daha çabuk toplar ve ağrılarınızı azaltır. Aynı zamanda karın kaslarınız güçlenir. Bunun için doğum sonrası, vücudunuzu toplamanız daha kolay olacaktır. Hamilelik sürecinde ruhsal dengeniz ve psikolojik duygularınız daima inişli çıkışlı olacaktır. Vücudunuzda olacak değişimler, karnınızın büyümesi, sizi psikolojik ve ruhsal olarak yıpratabilir. Pilates yapmak sizi kendi vücudunuzla daha barışık yapar ve bu durumda sizleri daha mutlu hale getirirken, sizinle beraber bebeğinizi de daha mutlu yapacaktır.

Vücut Sağlığına Pilates İyi Geliyor

Pilates, eklem hareketlerini geliştireceği gibi omurga dayanıklılığını da arttırır. Bu durum size birçok yarar sağlar. Bu yararı gerçekleştirmek için düzgün bir planlama yapılması gerekmektedir.Vücut kitle indeksinizin doğru belirlenmesi, yaşınıza uygun hareketlerin planlanması ve bu hareketlerin belirli sırayla yapılması gerekmektedir. Çayyolu Ankara pilates sizler için bu planlama ve harekete geçme sürecini gerçekleştirmektedir. Herhangi bir fiziksel engel durumunuzun karşısında, bir kaza geçirmiş iseniz ya da hamilelik döneminde iseniz doktorunuzla konuşup, sizlere uygun programları ve hareketleri uzman kadromuzla planlayarak sizlere, en kaliteli hizmeti sunacağız.

Çayyolu pilates hizmetleri için daha kaliteli bir hayat, daha sağlıklı günler için, tecrübeli ve uzman kadro tercih edilmelidir. Bunun için siz de tek yapmanız gereken https://eniyipilates.com/aletli-pilates-salonlari/ankara-cayyolu/ adresi gibi güven veren ve profesyonel hizmet sunan kurumların sitelerine bakmanızdır.

İlgili Linkler

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın