Gelişmiş Hasta Yatakları

Gelişmiş Hasta Yatakları

Sağlık; kaybedildiğinde geri kazanılması çok zor ve masraflı olan, değeri ise ancak yitirildiğinde anlaşılabilen, paha biçilemez bir hazinedir. Ancak değeri kadar, onu korumak ve kaybedildiğinde geri kazanmaya çalışmak da bir o kadar zor ve zahmetlidir. Sağlığı kaybetmeme adına, henüz sağlıklı iken; düzenli egzersiz yapmak, dengeli beslenmek ve düzenli uyku gibi temel bazı önlemler kişiye çok büyük faydalar sağlamakla birlikte, aniden ortaya çıkabilen bir kaza veya genetik kaynaklı bir rahatsızlık, vücut dengesini tamamen değiştirebilmektedir. Bu nedenle, gereken tıbbi müdahaleler ve çözümler, her zaman hayatın bir köşesinde hazır bulundurulmaktadır.

Hasta Yatağı Neyi İfade eder?

Sağlık problemleri yaşandığında, insanlar günlük aktiviteleri aksatmaya başlamaktadır. Yaşanılan sağlık sorunu ilerler veya kişide kronik bir hal alırsa, bu aktiviteler tamamen biter ve kişi kendi hayatını idame ettiremez duruma gelebilir. Çok eski zamanlardan bu yana, insanı hayattan koparabilen sağlık sorunlarına, geleneksel yöntemler ile çözüm bulunmaya çalışılmıştır. Bu çözümler, çoğu zaman yeterli olmamakla birlikte, kişinin sakat kalmasına ve hatta canından olmasına bile sebep olabilmekteydi. Ancak günümüzde bilimsel gelişmelerin hızlı ilerlemesi, sağlık sorunlarına da bakışı değiştirmiştir. Yeni nesil tedavi ve bakım yöntemleri, eskiye nazaran yaraları kanıtlanmış çözümlerden oluşmaktadır. Hasta yatağı olarak da bilinen özel bakım yatakları da bu çözümlerden biridir.

Hasta Yatağı Bir İhtiyaç Mıdır?

Sağlık problemlerin en önemli niteliği, kişiyi hayattan geçici veya kalıcı olarak koparmasıdır. Bu kopuş, sadece günlük hayat aktivitelerinin iptalini değil, kişisel ihtiyaçların bile tek başına giderilememesini ifade etmektedir. Örneğin bir veya iki bacağında kırık olan kişi, tek başına tuvalet ihtiyacını gidermeyeceğinden, birden fazla kişinin yardımına ihtiyaç duyabilmektedir. Bununla birlikte benzer durumlarda, yetişkin bezi adı verilen tuvalet aparatı kullanmak durumunda da kalabilmektedir. Buna benzer durumlarda, insan hayatını hem hasta hem de yakınları açısından kolaylaştırabilmek adına, modern tıp teknolojisinin olanaklarından yararlanmak şarttır. Özel tasarlanmış hasta yatağı teknolojileri, hastanın günlük ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilmesini sağlamaktadır.

Hangi Rahatsızlıklar Kişiyi Yatağa Mahkûm Eder?

Hastalık ve sakatlıklar, kişinin yaşam döngüsünü alt üst etmekle kalmayıp, onu kişisel ihtiyaçlarını kendi başına gidermez duruma da getirmektedir. Örneğin, ayağa kalkamayan bir hasta, doğal olarak tuvalet ihtiyacı için lavaboyu kullanamayacaktır. Yine aynı hasta, yıkanmak bir yana, elini ve yüzünü bile tek başına yıkayamayacak durumda olabilmektedir. Bununla birlikte kendi yemeğini pişiremeyecek, bulaşığını yıkayamayacak ve hatta kendi başına beslenemeyecektir. Ayrıca, günlük temel ihtiyaçlarının yanında; doktorun verdiği egzersizlerin yapılması, ilaçların kullanılması ve diğer tavsiyeler için de bir bakıcıdan daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Özel tasarım hasta yatakları, bir bakıcının yapması gereken bazı işlemleri ona gerek kalmadan hatta bakıcıdan çok daha iyi yapabilmektedir.

Hasta Yataklarında Çeşitler Nelerdir?

Hasta yatakları tasarımı ve üretiminde uzman olan firmamız, hastalarımıza farklı niteliklere sahip pek çok model avantajı sunmaktadır. Örneğin, elektrik motorları bulunan ve bir kumanda vasıtasıyla otomatik hareket ettirilebilen modelimiz, en çok talep gören ürünlerimizdendir. Bunun yanında istenirse, evlerde kullanılmak için ev dekorasyonuyla uyumlu ahşap kenarlıklı hasta yatağı modellerimiz de bulunmakta ve havalı hasta yatağı modelimizle birlikte sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunun yanında pozisyon veren havalı yatak adlı modelimiz, felçli hastalarımızın ve benzer sağlık sorunları nedeniyle hareket edemeyen kişilerin, hareket edebilen havalı bir yüzeye sayesinde hastanın günlük hareket ihtiyacını, onu incitmeden gerçekleştirmektedir. Bu sayede hasta, konforlu bir bakım görmektedir.

Ekonomik Yönden Avantajlı Mıdır?

Yatak modellerimiz, ihtiyaca göre şekillendirilip, çeşitlendirilmektedir. Bu durum, farklı nitelikteki bünyelerin ve sahip olunan hastalıkların farklı çözümler gerektirmesi nedeniyledir. Bu durum hiç kuşkusuz, hasta yatağı fiyatı kavramını da belirlemektedir. Fiyat politikamız gereği, hemen herkese uygun fiyatlı yatak modeli bulundurmaya yönelik olup, tüm yatak modellerimiz birinci kalitededir.

Bunun yanında satın alma tek seçenek olmayıp, müşterilerimize, hasta yatağı kiralama hizmeti de vermekteyiz. Sağlanan bu kolaylık, satın alma maliyetine girmeden kaliteli yatak çözümlerimizden faydalanmayı da kolaylaştırmaktadır. Fiyat politikamız, her kesimden hasta yatağı ihtiyacı duyan hastalarımızın talebini karşılayabilmek üzerine kuruludur. Hem satış öncesi hem de satış sonrasında ihtiyaç duyulan konularda firma olarak müşterilerimizin her zaman yanındayız. Tüm yataklarımız, 2 yıllık garanti hizmetine dâhildir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir