Hasta Yatağı Elektrikle Çalışır Mı?

Hasta Yatağı Elektrikle Çalışır Mı?

Sağlığın değeri, sağlıklı günlerin geride kalması ile anlaşılmaktadır. Temel ihtiyaçların gün içerisinde giderilmesi oldukça sıradan bir olayken, hastalık anında bu ihtiyaçların giderilmesi neredeyse ıstırap halini almaktadır. Özellikle bedensel kısıtlamalar, bu durumu oldukça güçleştirebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastanın ihtiyaçlarının giderilmesinin sağlanması ve bakımının kolaylaştırılması adına hasta yatağı geliştirilmiştir. Hasta yatağı, sahip olduğu mekanik tasarım ve bazı modellerindeki otomatik hareket kabiliyetiyle, hasta bakımının çok daha konforlu koşullarda yürütülmesine olanak tanımaktadır. Yatağın otomatik olarak hareket edebilen veya manuel olarak hareket ettirilebilen yapısı, hastanın hem tedavisinde hem de bakımında büyük faydalar sağlar.

Elektrik Motorları ile Çalışan Yatak

Tıbbi cihazlar, en sık rastlanan türleri ile, elektrik enerjisi ile çalışan cihazlardır. Elektriğin tıp alanında kullanılması, en karmaşık operasyonlarda bile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak elektrik kesintileri gibi istenmeyen durumlar için de hastaneler gibi sağlık merkezlerinde, jeneratör gibi alternatif çözümler bulunmaktadır. Hasta yatakları içerisinde yer alan elektrik motorlu modeller de bünyelerindeki elektrik motorları sayesinde otomatik hareket kabiliyetine sahip olup, yatağa bağlı bir kumanda ile kolaylıkla kullanılabilirler. Elektrik kesintilerinde ise yatağın bünyesindeki piller, bir süre daha yatağın otomatik hareketini sağlamaktadır. Havalı hasta yatağı, elektrik motorlu hasta yatağı, ahşap kenarlıklı model ve diğer modeller, tıbbi koşulları kolaylaştırmaktadır. Ayrıca pozisyon veren havalı yatak gibi son derece gelişmiş hasta yatağı türleri de bakım koşullarında kaliteyi yükseltmektedir.

Tüm Modellerde Satış ve Kiralama

Elektrik motorlu hasta yataklarında, iki ve daha fazla sayıda elektrik motoru bulunmaktadır. Bu motorlar, yatağın özel tasarlanmış mekanizması içinde gömülü olduğundan, açık bir şekilde göz önünde değildir. Bu motorlar, gücünü elektrikten aldıklarından, yatağın hareket anında hastanın en konforlu duruma getirilmesi sağlanır. Bu da hem hastanın incitilmeden hareketini sağlarken, hasta yakınlarının da fiziksel bir güçle zahmet çekmelerini engellemektedir. Tüm bu işlemler, bir kumanda aracılığıyla yapılmakta olup, kumandanın kullanımı son derece kolaydır. Hasta yataklarının tamamında firmamız, hasta yatağı kiralama opsiyonu sunmakta olup, yatağın faydalarından, kiralama yöntemi ile de yararlanılabilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Arayın